لوله گلخانه

بروزرسانی ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها
قیمت(تومان) آلیاژ محل بارگیری حالت واحد نمودار خرید

لوله گلخانه

لوله گلخانه همان‌طور که از نام آن مشخص است برای ساخت سازه‌های گلخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازه‌های گلخانه‌ای عموما دیوار و سقف شفاف دارند و در آن‌ها گیاهانی که به شرایط ویژه و خاص نیاز دارند، نگهداری می‌شوند. در ساخت این دست از سازه‌ها عموما از لوله‌های گالوانیزه استفاده می‌شود.

لوله‌های گالوانیزه در ساخت سازه‌ای چون گلخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما دلیل این موضوع چیست و چه چیزی سبب می‌شود که این لوله را برای استفاده در این سازه مناسب دانست. لوله گالوانیزه تا به حال در دو نوع آهنی و فولادی  به تولید رسیده است که شما می‌توانید از هر یک از آن‌ها برای ساخت این سازه استفاده کنید. توجه داشته باشید که لوله گالوانیزه گلخانه‌ ای از آنجایی که بر روی ساختار خود لایه‌ای از جنس روی دارد، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت محیط گلخانه پیدا می‌کند؛ همچنین این لایه از روی از خوردگی و پوسیدگی این لوله جلوگیری می‌کند و سبب می‌شود مدت زمان طولانی‌تری از این لوله در محیط گلخانه استفاده کنید.

موضوع دیگری که باید بدانید، این است که لوله گالوانیزه گلخانه در دو شیوه متفاوت به دست می‌آید؛ یکی از شیوه‌ها گالوانیزاسیون گرم و دیگری آبکاری سرد است. توجه داشته باشید که لوله گلخانه تهیه شده از لوله گالوانیزه‌ای که پروسه‌ی تولید آن از گالوانیزاسیون گرم بوده است، بسیار با کیفیت و مقاوم‌تر از مدل دیگری خواهد بود؛ به طوری که طول عمر چنین لوله‌ای بدون شک ۵ تا ۶ سال بیشتر می باشد. البته به طور کل باید گفت که لوله گلخانه‌ای تهیه شده از گالوانیزه، ۲۵ تا ۳۰ سال عمر مفید دارد و شما می‌توانید در محیط گلخانه خود از آن بدون نگرانی از بابت آسیب دیدن و نیاز به تعویض زود هنگام استفاده کنید.

دلیل استفاده از لوله گالوانیزه به عنوان لوله گلخانه

بدون شک می‌دانید که محیط گلخانه یک محیط به خصوص و ویژه برای نگهداری از گیاهان است، چرا که شرایط ایده آلی را برای شما به ارمغان می‌آورد و سبب می‌شود گیاه رشد مناسبی داشته باشد. محیط گلخانه در اندازه و ابعاد گوناگونی وجود دارد، به طوری که برخی از سازه‌ها کوچک و برخی دیگر ابعاد بزرگ‌تری دارند و به طور دائم محیط داخل آن‌ها از محیط بیرون گرم‌تر است. دلیل گرمای بیشتر محیط گلخانه را می‌توان عدم خروج گرما در نظر گرفت.

اثر گلخانه‌ای در واقع موضوعی محسوب می‌شود که گرمای محیط گلخانه را به وجود می‌آورد. این اثر به گونه‌ای است که نور از سقف و دیواره‌های شفاف به محیط گلخانه وارد می‌شود و به اجسام گوناگون که در آن محیط قرار دارند برخورد می‌کند و انرژی خود را از دست می‌دهد و دیگر در مرحله بازتاب از محیط گلخانه خارج نمی‌شود. با توجه به این شرایط، نور در محیط گلخانه باقی می‌ماند و سبب گرمای بیشتر می‌شود. این گرما با توجه به امکانات گوناگونی که در محیط گلخانه قرار دارد، کنترل می‌شود و مشکلی را برای گیاهان ایجاد نمی‌کند؛ اما موضوعی که در این بخش مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که لوله‌های به کار رفته در گلخانه در معرض خطر و خرابی قرار می‌گیرند و باید از لوله گلخانه با کیفیت و مقاومی استفاده کرد که لوله گالوانیزه انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد.

قیمت لوله گالوانیزه گلخانه

تا به اینجا متوجه اهمیت استفاده از لوله گالوانیزه به عنوان لوله گلخانه شدید. اما موضوع دیگری نیز وجود دارد که باید به آن نیز توجه شود و آن قیمت لوله گالوانیزه برای ساخت گلخانه است. در رابطه با قیمت باید به نوع لوله گالوانیزه توجه داشته باشید؛ یعنی قیمت لوله گالوانیزه گرم گلخانه در مقایسه با نوع سرد آن متفاوت خواهد بود. بنابراین برای مطلع شدن از چنین موضوعی، توصیه می‌شود با مشاوران و کارشناسان ما در این زمینه صحبت کنید تا قیمت لوله گلخانه را به طور دقیق متوجه شوید.

Shopping cart

Sign in

Filters