لوله داربست

بروزرسانی ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها
قیمت(تومان) آلیاژ محل بارگیری حالت واحد نمودار خرید
لوله داربست یکی از اجزاء تشکیل‌دهنده سازه داربست است. یک داربست از لوله و اتصالات داربستی تشکیل می‌شود. معمولاً برای بالا رفتن در ارتفاع بیش از ۱.۵ متر نیاز به داربست است. اگرچه کاربران و خریداران لوله داربست قشر مشخصی هستند، اما هرکس می‌تواند لوله داربستی را خریداری کند.

خرید لوله داربست

به لوله‌های درزدار یا بدون درزی که در سازه داربست استفاده می‌شود، لوله داربستی می‌گویند. خرید لوله داربست کار ساده‌ای است، کافی است شما سایز محصول درخواستی را بدانید تا خرید انجام شود؛ اما بهتر است نکاتی را در زمان خرید لوله داربستی بدانید. لوله داربست در دو نوع فولادی و گالوانیزه در بازار یافت می‌شود. اگر قصد دارید قیمت لوله گالوانیزه را بدانید، باید به جنس لوله توجه کنید. اگر به کیفیت بهتر و استحکام بالاتر فکر می‌کنید باید لوله بدون درز خرید کنید. این لوله در زمان نصب ایمنی بیشتری خواهد داشت. نکته‌ای که باید به آن آگاه بود، عدم آزمایش لوله داربست در زمان تولید است. درواقع روی لوله‌های داربست هیچ آزمایش انتقال سیالات انجام نمی‌شود؛ برای همین این لوله‌ها مناسب انتقال آب و گاز نیستند. دو نوع سبک و سنگین لوله داربست در بازار یافت می‌شود که نوع سنگین آن برای پروژه‌های خاص ساختمانی استفاده می‌شود.

مشخصات لوله داربست

تولیدکنندگان لوله داربست معمولاً این لوله‌ها را طبق مشخصه فنی خاصی تولید می‌کنند که این مشخصه عبارت است از:
  • طول ۳ الی ۶ متر
  • قطر لوله؛ به‌طورمعمول همه لوله‌ها در یک قطر خاص یعنی ۴۸ میلی‌متر تولید می‌شوند.
  • ضخامت لوله؛ لوله داربست در ضخامت‌های متغیر ۲ الی ۳.۵ میلی‌متر تولید می‌شود.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت

قیمت لوله داربست به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارت‌اند از: طول لوله: هرچه طول لوله بیشتر شود، باید ورق استفاده‌شده در لوله نیز ورقی ضخیم‌تر باشد تا استحکام لوله بیشتر شود. برای همین قیمت لوله داربستی نیز بیشتر خواهد شد. ضخامت لوله: با توجه به آنکه لوله داربستی با قطر یکسان تولید می‌شود، لذا تغییر ضخامت تفاوت وزنی چندانی در لوله و قیمت آن ایجاد نخواهد کرد. بااین‌حال لوله داربستی در سه رده سبک، معمولی و سنگین تولید می‌شود که قیمت لوله داربست فلزی سبک ارزان‌تر ازدیگر  لوله‌های داربستی  است. برای درک بهتر موضوع به جدول وزنی لوله داربست توجه کنید:
ضخامت لوله mm قطر لوله mm طول لوله m وزن لوله  kg
۲ ۴۸ ۶ ۱۴.۱
۲.۳ ۴۸ ۶ ۱۵.۹
۲.۵ ۴۸ ۶ ۱۷.۲
۲.۸ ۴۸ ۶ ۱۹.۲
۳ ۴۸ ۶ ۲۰.۵
البته نباید تأثیر جنس لوله داربستی را در وزن فراموش کرد. اینکه لوله از چه فولادی ساخته می‌شود، در وزن نهایی تأثیر خواهد داشت. به طور معمول لوله فولادی وزن بالاتری خواهد داشت.

فروش لوله داربست

لوله داربست علاوه بر آنکه به‌صورت وزنی فروخته می‌شود، به شکل لوله‌ای نیز در بازار عرضه می‌شود. لوله داربست ۶ متری بیشترین خریدار را در بازار دارد که اگر کسی لوله کوتاه‌تر بخواهد در اندازه ۳ متری برش داده می‌شود. در کنار لول داربست به طور معمول اتصالات نیز به فروش می‌رسد. اتصالات موجب بهم پیوستگی لوله داربست می‌شود. برعکس لوله داربستی که تحت استاندارد خاصی تولید نمی‌شود، اتصالات در استاندارد AS۱۵۷۶ ساخته می‌شود.  اتصالات عبارت‌اند از:
  • کوپلر دوتایی
  • مفصل گردان
  • تبدیل اتصال دوبل
  • تبدیل اتصال مفصل گردانده
  • اتصال بست خارجی
به‌این‌ترتیب قیمت داربست فلزی با توجه به قیمت لوله و اتصالاتی که به کار می‌رود باید محاسبه شود؛ اما این امکان وجود دارد که لوله داربست به‌تنهایی خریدوفروش شود. سؤالات متداول در خرید لوله داربست

آیا در زمان خرید لوله داربست از آهن کیان برگ خرید رسمی صادر می‌گردد؟

بله این امکان وجود دارد. هرکدام از خریداران لوله داربستی که نیاز به فاکتور رسمی دارند، برای آن‌ها این فاکتور صادر می‌شود.

لوله داربستی خریداری‌شده چگونه برای مشتری ارسال می‌شود؟

شرکت آهن کیان با داشتن ناوگان حمل‌ونقل مطمئن و ایمن قادر است بار خریداری‌شده را به هر نقطه‌ای از کشور که مشتری نیاز دارد ارسال کند.

نرخ قیمت در سایت آهن کیان به‌روز است؟

کارشناسان آهن کیان درزمینهٔ فروش لوله داربست همواره بازار را رصد می‌کنند تا قیمت لوله داربستی فلزی بدون هیچ مشکلی بروز شود. متأسفانه بعضی از سایت‌های فروش تنها برای جلب نظر خریدار قیمت واقعی را ثبت نمی‌کنند، همین امر موجب می‌شود خریدار دچار ضرر و زیان شود. سیاست فروش آهن کیان نمایش قیمت لوله داربست امروز است.

کارشناسان آهن کیان برند خاصی را توصیه می‌کنند؟

خیر آهن کیان بنا به درخواست مشتری هر برندی را درخواست کنند به فروش خواهند رساند.
Shopping cart

Sign in

Filters