لوله سیاه گاز

بروزرسانی ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها
قیمت(تومان) آلیاژ محل بارگیری حالت واحد نمودار خرید

لوله گاز

 لوله گاز ، از مهمترین محصولات صنعت فولاد میباشد که برای انتقال و لوله کشی گاز در انواع محیط های شهری و صنعتی و … مورد استفاده قرار میگیرد،فولاد به دلیل دارا بودن خواصی همچون  تحمل حرارت بالا و قابلیت شکل پذیری آن ، به مرور زمان تبدیل به مناسب ترین آلیاژ در تولید لوله گاز شد.

اهمیت بالای گاز و استفاده های گسترده از این ماده در محیط های شهری ، صنایع پتروشیمی ، نیروگاه ها ، پالایشگاه ها و…  مارا مجبور به تولید لوله گاز با بهترین متریال و آلیاژ ها برای لوله کشی گاز در مکان های مختلف کرده است. قابلیت بالای گاز در ایجاد گرما و آتش گرفتن ، امری است که بزرگترین خطر را در استفاده از این ماده ایجاد میکند. اگر لوله گاز ، از آلیاژهایی نا مرغوب تولید شود که به مرور زمان خورده شوند و نشتی ایجادکنند، میتوانند خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورند. به همین علت ، تمامی تولید کنندگان لوله گاز ، محصولاتشان را مطابق با استانداردDIN-1555  تولید میکنند.

انواع لوله گاز بر اساس کاربرد

بدیهی است با توجه به کاربردهای متنوعی که گاز در زندگی امروزه دارد، به نسبت محیطی که در آن میخواهیم از گاز استفاده کنیم ، نیازمند یک نوع لوله گاز میباشیم. به کار بردن لوله گاز برای انتقال سیالات و عملیات پایپینگ در صنایع نیروگاهی و پالایشگاهی ، مخازن و ظروف تحت فشار ، توزیع شبکه های گاز و نفت در لوله کشی گاز و انتقال مایعات مطمعنن نیازمند نوع خاصی از لوله گاز نسبت به کاربردهایی همچون لوله کشی گاز ساختمان می باشد. به همین علت لوله گاز فولادی به دو دسته لوله گاز خانگی و لوله گاز API  دسته بندی میشود.

لوله گاز خانگی

لوله گاز خانگی یکی از محصولات زیر دسته لوله درزدار میباشد که با استفاده از ورق سیاه تولید شده و نقش پر رنگ و با اهمیتی در شبکه گاز رسانی شهری دارد. برای انتقال ماده ای که زندگی امروز بشر کاملا وابسته به آن است ، نیازمند محصولی با دوام و مقاومت بالا در کنار هزینه پایین تولید میباشد که ورق سیاه مورد استفاده در لوله گاز خانگی، پاسخگوی تمام این نیاز ها خواهد بود. در تولید لوله گاز خانگی ،از ورق هایی که از نورد سرد و گرم تولید شده اند استفاده میشود. این ورق ها که با توجه به کاربرد دارای اندازه و ابعاد مختلف هستند ، در کارخانه به برش های کوچکتری با نام کلاف یا نوار در می آیند و سپس به قسمت نورد رفته و از غلتک های مخصوصی عبور داده میشوند به صورتی که لبه های آنها به یکدیگر نزدیک تر میشوند.

در مرحله نهایی ، اقدام به جوش دادن لوله گاز به یکی از دو روش ERW  یا HFI  میشود.

قبل از ارسال لوله گاز به انبار ، اقدام به بررسی کیفیت و تایید نهایی لوله گاز خانگی میشود. یکی از آزمایشاتی که برای تست لوله گاز انجام میگیرد، آزمایش با نیتروژن به مدت ۲۴ ساعت میباشد. در این روش نیتروژن به مدت ۲۴ و با فشار ۰ تا ۱۵ پوند و ۰ تا ۱ بار ،مورد تست میگیرد که در این مدت هیچ افت فشاری نباید اتفاق بیافتد.

به همین دلیل ، کیفیت در قیمت لوله گاز خانگی حرف اول را میزند . لوله گاز سپاهان و لوله گاز سپنتا از نمونه های لوله گاز خانگی تولید شده در کشور و با کیفیت بالا میباشند.

لوله گاز API

لوله گاز API  هم مانند لوله گاز خانگی از نوع لوله های درزدار میباشد که برای انتقال گاز ، نفت خام و … در پتروشیمی و پالایشگاه ها ، جهت تجارت و انتقال در مسیر های طولانی و سایر خدمات مشابه مورد استفاده قرار میگیرد طبق قوانین و استاندارد هایی که اولین بار موسسه نفت آمریکا برای بالا بردن کیفیت و برقراری امنیت در مسیر های لوله کشی تجاری و خانگی به ثبت رساند، تولید میشوند.بدین منظور ، لوله گازAPI  و سایر لوله های مورد استفاده در صنعت نفت ، باید استاندارد های موسسه نفت آمریکا API  انجمن تست مواد آمریکا ASTM  و موسسه ملی استاندارد آمریکا ASNI  را پاس کرده و نتیجه نهایی محصولی قابل اعتماد باشد.نمونه هایی از این استاندارد ها عبارتند از APL 5L , ISIRI 3574 , DIN-2440 , EN10255 , EN10305, ASTM A53 , JIS G3472

در گذشته و به دلیل واردات لوله API  و عدم داخلی سازی ، هزینه های استفاده از این محصول به شدت سنگین و خروج ارز بالایی تحمیل کشور میکرد اما امروزه محصولاتی مانند لوله API  سپنتا و لوله API  سپاهان از نمونه های تولید شده در داخل کشور میباشند که دارای کیفیتی به مراتب بالاتر نسبت به نمونه های خارجی میباشد.

قیمت لوله گاز

با تولید لوله گاز در کارخانه های داخل کشور، قیمت لوله گاز روند کاهشی به خود گرفت و هزینه استفاده از این محصول به شدت کاهش یافت. در ابتدای پروژه گازرسانی شهری تهران در سال ۱۳۵۶  به دلیل بالا بودن قیمت لوله گاز ، تنها افراد محدودی که توانایی پرداخت هزینه های مربوط به لوله کشی گاز ساختمان خود را داشتند ، از این ماده بهره میبردند. اما امروزه و با پایین آمدن قیمت لوله گاز API و لوله گاز خاگی ، تقریبا تمامی شهر و روستاهای کشور از سیستم گازرسانی ملی بهره مند هستند.به دلیل کاربرد های متنوع این دو لوله و وجود نمونه های متنوع، قیمت لوله گاز تحت تاثیر موارد مختلفی همچون ضخامت ، ابعاد و… متغیر میباشد.

شما بازدید کننده گرامی میتوانید جهت دریافت قیمت لوله گاز سپاهان ، قیمت لوله گاز سپنتا و قیمت لوله گاز کچو با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

Shopping cart

Sign in

Filters