میلگرد آجدار

بروزرسانی ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها

حسابگر وزن

0.0 کیلوگرم
قیمت(تومان) آلیاژ محل بارگیری برند استاندارد حالت نمودار خرید
بیشترین استعلام قیمت میلگرد مربوط به میلگرد آجدار است. آگاهی از قیمت لحظه‌ای میلگرد بسیار حیاتی است؛ زیرا قیمت آن در بازار نوسان زیادی دارد و اکثر پیمانکاران باید از آن آگاه شوند. عمده هزینه در ساختمان، مربوط به میلگرد است. دیده شده است بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم آگاهی از قیمت به روز دچار ضررهای جبران‌ناپذیری شده‌اند. ما در این فرصت ضمن بررسی مزایای خرید میلگرد آجدار، عوامل تأثیرگذار در قیمت را بازگو خواهیم کرد.

میلگرد آجدار چیست

کارخانه‌های تولید میلگرد، این عنصر اصلی سازنده ساختمان را در دو شکل آجدار و ساده تولید می‌کنند. میلگرد ساده، در موقعیت‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به مقاومت کششی بالای بتن نیست. در واقع میلگرد به این دلیل آجدار تولید می‌شود که در زمان بتن‌ریزی، درگیری و چسبندگی میلگرد با بتن بیشتر شده و مقاومت کششی بتن اضافه شود. اصولاً بتن مقاومت کششی کمی دارد و در برابر نیروهای جانبی مثل زلزله دارای ترک شده و دچار شکست می‌شود. میلگرد آجدار ضعف بتن را اصلاح می‌کند. میلگرد آجدار در کلاس‌های متفاوت تولید می‌شود؛ برای همین کاربرد هر میلگرد نیز متفاوت از نوع دیگر خواهد بود و بالطبع قیمت انواع میلگرد نیز متفاوت از یکدیگر خواهد بود.

انواع میلگرد آجدار

میلگرد آجدار مارپیچ: شکل آج روی این میلگرد مانند مارپیچ است که دور یک میله شیار پیچیده است. زاویه آج روی سطح این میلگرد ۴۵ درجه است. میلگرد جناغی: برعکس مارپیچ که شیار به یک‌شکل دور میل‌گرد پیچیده بود، در میلگرد جناغی حرکت آج بر محور طولی به شکل ضربدری یا هشتی است. میل‌گرد مرکب: در میلگرد مرکب ما شاهد دو برجستگی توأمان به دور محور طولی میلگرد هستیم. یعنی در میلگرد مرکب هم برجستگی مارپیچ و هم جناغی در کنار هم دیده می‌شود.

کاربرد میلگرد آجدار

همان‌طور که اشاره شد میلگرد آجدار به دلیل درگیرشدن بیشتر میلگرد با بتن به کار گرفته می‌شود. یعنی زمانی که قرار است بتن مسلح یا بتن‌آرمه ساخته شود از میلگرد آجدار کمک گرفته می‌شود که به طور خلاصه موقعیت‌های زیر محل قرارگیری میلگرد آجدار است.
  • شناژبندی یا پی‌ریزی ساختمان
  • دیوار حائل
  • دال بتنی
  • نمای ساختمان
نکته‌ای که باید روی آن تاکید داشت و بیشتر پیمانکاران ساختمانی هر لحظه آن را رصد می‌کنند؛ آخرین قیمت میلگرد است. پیمانکاری برنده است که میلگرد خود را در پایین‌ترین نقطه قیمتی خریداری کند. یکی از مزایای خرید میلگرد آجدار از آهن کیان تحلیل تکنیکال کارشناسان فروش شرکت است که این امکان را به مشتری می‌دهد تا قیمت میلگرد امروز را با روزهای بعد مقایسه کند و در صورت به‌صرفه بودن خرید انجام شود.

کاربرد میلگرد در صنایع دیگر

امروزه از میلگرد در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود. ساخت پل، دکل و مقاوم‌سازی نگاه‌دارنده‌های آنتن‌های مخابراتی از جمله کاربردهای میلگرد آجدار در دیگر صنایع است.

مشخصات میلگرد آجدار

میلگرد آجدار در چند گرید متفاوت تولید می‌شود هر شرکت تولیدکننده، بر اساس یک استاندارد خاص محصولات فولادی (میلگرد) را تولید می‌کند و معمولاً در زمان تولید استاندارد ASTM، DIN و JIS لحاظ می‌شود. یکی از استانداردهایی که در کارخانه‌های ایران به‌خصوص ذوب‌آهن اصفهان لحاظ می‌شود استاندارد روسی است. این استاندارد میلگرد را به ۴ گروه تقسیم می‌کند که عبارت است از: میلگرد A1: این گرید مربوط به میلگرد ساده است و در بازار با عنوان میلگرد نرم شناخته می‌شود. میلگرد A2: میلگرد مارپیچ آجدار بوده که با این گرید معرفی می‌شود و در بازار فروش میلگرد به میلگرد نیمه ترد معروف است. در فرایند خاموت‌کاری از میلگرد A۲ استفاده می‌شود. در این فرایند نیاز به مقاومت کششی بالای میلگرد نیست؛ اما نیاز است به دلیل زیادشدن وزن میلگرد به‌کاررفته در ساختمان قیمت میلگرد درست محاسبه شود. میلگرد A3: زمانی که بخواهیم برای استحکام ستون‌ها از میلگرد استفاده کنیم از میلگرد آج جناغی یا میلگرد A۳ استفاده می‌کنیم. این میلگرد که به میلگرد خشک معروف است اصلاً برای جوشکاری یا عملیات آهنگری مناسب نیست. برای شناسایی بهتر میل‌گردها از یکدیگر رسم جدول مشخصات ضروری است:
میلگرد ترکیب شیمیایی تنش تسلیم مشخصه استاندارد در ایران
Si: ۶۰%، Mn: ۰.۸۵%، C: ۲۴% بقیه آهن ۳۶۰۰N/m۲ س ۲۴۰
Si: ۶۵%، Mn: ۱.۴%،      C: ۳۴% ۵۰۰N/m۲ آج ۳۴۰
Si: ۵۵%، C: ۳۹% ۶۰۰N/m۲ آج ۴۰۰

عوامل تأثیرگذار در قیمت میلگرد آجدار

اولین و مهم‌ترین عامل در قیمت‌گذاری میلگرد بازارهای جهانی است. معمولاً نه‌تنها میلگرد بلکه تمام محصولات فولادی نسبت به بازار جهانی قیمت‌گذاری می‌شود. میلگرد آجدار یک محصول صادراتی است و باید قیمت آن بر اساس دلار نیز تطابق داده شود. پس اگر یک فعال ساختمانی هستید، در زمان خرید میلگرد، قیمت جهانی آن را نیز در نظر بگیرید. عامل دیگر در قیمت میلگرد، قیمت سنگ‌آهن است. همان‌طور که می‌دانید میلگرد یک محصول فولادی است که بر اثر ذوب سنگ‌آهن به وجود می‌آید؛ برای همین قیمت تمام شده سنگ‌آهن در قیمت بروز میلگرد تأثیر می‌گذارد. البته باید در نظر گرفت در کوره ذوب، تنها سنگ‌آهن نیست که می‌سوزد بلکه مواد قراضه نیز با سنگ‌آهن ذوب می‌شوند تا میلگرد باکیفیت‌تری تولید شود؛ لذا قیمت قراضه نیز در قیمت میلگرد تأثیرگذار خواهد بود. میزان عرضه میلگرد در بازار نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. کافی است یکی از کارخانه‌های تولیدکننده برای تعمیرات دوره‌ای یکی از کوره‌ها را خاموش کند خواهید دید که قیمت میلگرد در بازار چگونه صعودی می‌شود. از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت میلگرد، روش تولید است. میلگرد در کارخانه‌های مختلف به روش‌های مختلف تولید می‌شود. معمولاً در کارخانه‌هایی که میلگرد با روش نوین مثل میکرو آلیاژ یا ترمکس انجام می‌شود نرخ میل‌گرد بالاتر از دیگر روش‌ها خواهد بود.

خرید میلگرد آجدار از آهن کیان

یکی از عواملی که در قیمت روز میلگرد تأثیرگذار است، هزینه حمل بار از مبدأ کارخانه به مقصد خریدار است. آهن کیان علاوه بر اینکه دارای ناوگان درجه یک حمل‌ونقل است، امکان ارسال میلگرد به همه نقاط ایران را دارد. اگر قصد خرید میلگرد آجدار با کمترین قیمت حمل‌ونقل را دارید کافی است با کارشناسان ما در آهن کیان تماس گرفته و نرخ میلگرد را از آنها استعلام کنید.
Shopping cart

Sign in

Filters