ورق A283

بروزرسانی ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها
قیمت(تومان) آلیاژ محل بارگیری برند ابعاد حالت واحد نمودار خرید

ورق A283 چیست ؟

پیش از هر چیزی لازم است که بدانید که این ورق در کیفیت و گریدهای گوناگون و متفاوت به تولید می‌رسد. از جمله گریدهای این محصول می‌توان به مواردی چون A283 Gr A و A283 Gr D اشاره داشت؛ البته باید متذکر شد که ورق A283 Gr C یکی از بهترین گریدهای این محصول به حساب می‌آید

ورق آلیاژی A283 ، آلیاژی از آهن به حساب می‌آید که در آن از کربن به نسبت کمی استفاده شده است و به همین سبب به آن ورق آلیاژی A283 کم کربن می‌گویند. همچنین باید متذکر شد که ورق A283 در گرید سی، همانند ورق فولادی A36 به نظر می‌رسد که از آن در ساخت سازه‌های گوناگون چون سازه‌های ساختمانی و همچنین ساخت پل استفاده می‌شود.

البته توجه داشته باشید که کاربردهای بسیاری برای این ورق در نظر گرفته شده که می‌توان به مواردی چون استفاده در ساخت مخزن‌های گوناگون، استفاده از آن در صنعت پتروشیمی، گاز، نفت، کشتی‌سازی، خودروسازی، اسکله‌سازی و … اشاره کرد. باید متذکر شد که این ورق در ضخامت‌های گوناگونی به تولید می‌رسد و از همین جهت در بسیاری از صنایع قابل استفاده است.

بررسی ویژگی‌های ورق A283

طبق آنچه گفته شد، ورق A283 گرید C، با کیفیت‌ترین نوع این محصول به نظر می‌رسد که از ویژگی‌های گوناگونی برخوردار است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان خاصیت شکل‌پذیری بالا، جوشکاری و ماشین‌کاری را نام برد. توجه داشته باشید که تمام موارد نام برده شده، بر قیمت ورق A283 Gr C تاثیر دارند؛ چرا که سبب شده اند این محصول از کیفیت بهتری برخوردار شود.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا این ورق از گریدهای گوناگونی برخوردار است و دلیل این موضوع چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مقدار کربن در هر یک از انواع این محصول با نوع دیگری متفاوت است، از همین جهت شاهد آن هستیم که این محصول در گریدهای گوناگون به تولید برسد. توجه داشته باشید که هر چه میزان کربن به کار رفته در ورق بیشتر باشد، سختی ورق نیز به حد بالاتر می‌رسد و این موضوع می‌تواند تاثیر مثبتی در کاربرد ورق داشته باشد.

ورق A283 در ساختار شیمیایی خود از عناصر دیگری چون سیلیسیم و منگنز نیز برخوردار بوده و در آن ۲۴ درصد کربن نیز وجود دارد

چگونگی تولید ورق فولادی A283

ورق A283 در کارخانه و شرکت‌های گوناگون به تولید می‌رسد؛ از همین جهت می‌توان به شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد؛ البته باید متذکر شد که این محصول در کشورهای دیگر نیز تولید می‌شود که این کشورها را می‌توان کشورهای شرق آسیا که شامل چین و کره جنوبی، کشورهای اروپایی که شامل اوکراین، بلژیک و آلمان می‌شود نیز در نظر گرفت؛ همچنین باید متذکر شد که محصولات این شرکت‌ها اکنون در ایران مورد استفاده قرارگرفته‌اند؛ اما از آنجایی که از کیفیت و شیوه تولیدهای گوناگونی برخوردار هستند، شاهد در نظر گرفتن رنج متفاوت برای قیمت ورق A283 هستیم.

مقایسه‌ ورق A283 و دیگر ورق های هم تراز

در مقام مقایسه باید گفت که ورق A283 از کاربردهای معمولی‌تری برخوردار است؛ همچنین از لحاظ مقاومت در برابر حرارت نیز ضعیف‌تر به نظر می‌رسد؛ بنابراین می‌توان گفت که اگر شما کاربرد مخصوصی را مد نظر دارید که در راستا آن به ورق مقاومی نیاز دارید که بتواند فشار بیشتری را تحمل کند، ورق A516 انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌رسد؛ در واقع باید گفت که ورق A283 کاربردهای معمولی‌تری دارد که عموما می‌توان استفاده از این ورق را در ساخت مخزن‌های نگه‌دارنده سوخت، برخی مراحل خودروسازی و … در نظر گرفت.

قیمت ورق A283

ورق A283 در ۴ گرید از A تا D تولید می شود و قیمت این ورق نیز بر اساس گرید آن متفاوت است این تفاوت قیمت گرید های ورق A283 به دلیل تفاوت در استحکام تسلیم و کششی این ورق ها می باشد و این ویژگی ها به ترتیب از کم در گرید A تا زیاد در گرید D متفاوت است که باعث افزایش قیمت ورق A283 با بالاتر رفتن گرید آن می شود.

شرکت آهن کیان آماده فروش ورق A283 از مبدا بنگاه تهران و یا درب کارخانه می باشد.

Shopping cart

Sign in

Filters