ورق A516

بروزرسانی ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها
قیمت(تومان) آلیاژ محل بارگیری برند ابعاد حالت واحد نمودار خرید

ورق a516 چیست؟

از انواع ورق‌های فولادی می‌توان به ورق A516 اشاره نمود که در ۴ درجه سختی گوناگون به تولید رسیده است؛ در واقع هر یک از گریدهای این ورق، از درجه سختی گوناگونی برخوردار بوده و برای زمینه مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته به صورت کلی می‌توان گفت ورق a516 یکی از انواع ورق‌های فولادی به حساب می‌آید که سختی بالایی دارد و از همین جهت از آن در شرایطی که به ورق مقاوم و مستحکمی نیاز است، استفاده می‌شود.

مشخصات ورق a516

این محصول از ۴ نوع یا گرید گوناگون تشکیل شده که این چهار نوع را می‌توان گریدهای ۵۵، ۶۰، ۶۵ و ۷۰ در نظر گرفت. همچنین برای هر یک از گریدها، ضخامت‌های گوناگونی از این محصول وجود دارد که در ادامه ما برای شما بیشترین ضخامت هر یک را بیان می‌کنیم.

بالاترین ضخامت برای گرید ۵۵، ۳۰۵ میلی‌متر

بالاترین ضخامت برای گرید ۶۰، ۲۰۵ میلی‌متر

بالاترین ضخامت برای گرید ۶۵، ۲۰۵ میلی‌متر

بالاترین ضخامت برای گرید ۷۰، ۲۰۵ میلی‌متر

شاید برای شما سوال پیش آید که دلیل گرید بندی برای ورق A516 چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر یک از گریدها درصد متفاوتی از کربن را دارند و از همین جهت که این درصدها شناسایی شوند، شاهد به کارگیری اعداد گوناگون به عنوان گرید برای این محصول هستیم. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر کربن، عناصر دیگری نیز در ورق A516 به کار می‌رود که می‌توان به عنصرهایی چون منگنز، کرم، نیکل و وانادیوم نیز اشاره داشت؛ اما از آنجایی که کربن تعیین کننده سختی این ورق به حساب می‌آید، میزان استفاده از آن بیشتر حائز اهمیت خواهد بود.

یکی از پرکاربردترین گرید های این ورق بدون شک ورق a516 gr 70 است. دلیل استفاده بسیار، از این ورق را می‌توان میزان کربن استفاده شده در این ورق و به همین سبب پیدا کردن مقاومت بسیاری که در برابر فشار و حرارت خواهد داشت، در نظر گرفت.

استاندارد ورق a516 nace نیز نوع دیگری از استاندارد این ورق است که دارای مقاومت حرارتی خوب می باشد و در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد.

کاربردهای ورق a516

همان‌طور که گفته شد، این ورق از متریال و مواد به خصوص و ویژه‌ای تشکیل شده است و از همین جهت در صنعت‌های گوناگون و متفاوتی چون پتروشیمی و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ علاوه بر این موارد شاهد به کارگیری از این ورق در ساخت مخزن‌های گازی نیز هستیم.

تولیدکنندگان ورق a516

ورق A516 یک ورق فولادی به حساب می‌آید که در شرکت و کشورهای گوناگون به تولید می‌رسد. از جمله ورق‌های تولیدی می‌توان به ورق a516 gr 70 پوسکو کره، ورق ساخت شرکت ایلیچ کشور اوکراین، ورق شرکت دوفرکو بلژیک و … اشاره کرد. توجه داشته باشید که قیمت ورق a516 در یک گرید برای هر یک از شرکت‌ها متفاوت است و ثبات قیمتی آنچنانی وجود ندارد.

بررسی تخصصی ورق A516 گرید ۷۰

این مدل از ورق A516، یکی از پرکاربردترین نوع این ورق به حساب می‌آید که در ساخت مخازن و دیگ‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق به سبب آنکه نقطه تسلیم و مقاومت کششی بالایی دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته، به طوری که شاهد استفاده از این ورق در ساخت سازه‌هایی چون پل، ساختمان‌ها، کانتینرها، لوله‌های ساختمان و تیر برق و … هستیم.

اگر تصمیم به خرید این نوع از ورق دارید، ورق a516 اکسین انتخاب مناسبی می باشد که از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار است. شما می‌توانید پس از کسب آگاهی در رابطه با قیمت ورق a516، نسبت به خرید آن اقدام کنید؛ البته ورق a516 gr 70 فولاد مبارکه نیز انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد.

قیمت a516 gr 70

یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه شود، قیمت ورق a516 gr 70 است. این نوع ورق به دلیل خواص بهتری که نسبت به ورق a516 gr 60 دارد قیمت بالاتری نیز دارد توجه داشته باشید که بازار مربوط به این ورق فولادی، با اینکه قیمت ورق در بورس تایین می شود اما بازار ثابتی نیست و نمی‌توان قیمت دقیقی را برای ورق a516 gr 70 در نظر گرفت. شما می‌توانید برای مطلع شدن از قیمت روز این ورق، با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

Shopping cart

Sign in

Filters