ورق سیاه

بروزرسانی ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها

حسابگر وزن

0.0 کیلوگرم
قیمت(تومان) محل بارگیری برند ابعاد حالت واحد نمودار خرید

ورق سیاه چیست؟

شرایط تولید ورق به دو صورت نورد گرم و نورد سرد صورت می‌گیرد و ورق سیاه محصول خروجی از تولید به شیوه نورد گرم و ورق روغنی محصول خروجی از نورد سرد است که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید که ورق‌های سیاه با نام دیگری چون Hot Rolled Sheet و ورق نورد گرم و یا ورق آهن و یا ورق فولاد نیز در بازار پیدا می‌شود و اگر چنین نام هایی را شنیدید، بدانید که منظور همان ورق سیاه است.

ورق سیاه نوعی سطح فلزی آهن است که کاملا صاف و صیقلی می باشد. ورق سیاه به صورت کلی به دو شکل رول فرم و شیت فرم (برش شده) نولید و به بازار عرضه می گردند.

از کارخانه های تولید ورق سیاه می توان به فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد اکسین اهواز ، فولاد کاویان ، فولاد گیلان و صبا اشاره نمود.

چرا به ورق نورد گرم ، ورق سیاه می‌گویند؟

شاید برای شما سوال پیش آید که چرا به ورق نورد گرم، ورق سیاه می‌گویند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در شیوه نورد گرم، تمام اجزای تشکیل دهنده به سبب دمای بالا ذوب می‌شوند و از همین جهت رنگ این ورق به رنگ مات و تیره تبدیل شده و به همین دلیل آن را ورق سیاه می‌نامند.

ورق اهن

تولید ورق با تکنولوژی نورد گرم به این معناست که مواد اولیه تولید ورق در دما های بسیار بالا ذوب شده و در طی این فرایند ، ورق ظاهری مات به خود می گیرد و بدلیل رنگ ظاهری آن در بازار از اصطلاح ورق اهن هم به آن می گویند زیرا مقدار مواد اضافه شده به آن بسیار پایین است.

ضخامت ورق اهن که بیشترین فروش را دارند عبارتند از ورق سیاه ۱ میل و ورق سیاه ۲ میل

این ورق ها از برند های تولید کننده ورق سیاه فولاد مبارکه ، صبا و گیلان موجود می باشند.

ورق ST37 چیست؟

ورق های سیاه با نام علمی ST شناخته می شوند و عددی که در کنار این حروف قرار می گیرد معرف شاخص کیفی آن ورق است و نوع ورق ST37 نوع متوسط از لحاظ کیفی در بین ورق های سیاه می باشد که به دلیل این مشخصه قیمت ورق ST37 بسیار مقرون به صرفه برای کار های عام می باشد

نکات مهم ورق ST37

گاهی اوقات مشتری تماس می گیرد و درخواست ST37-2 یا ST37-3 می کند آنچه در بازار موجود است در واقع ورق ST37-2 هست ولی این دو تفاوت خیلی زیادی در مقدار آلیاژ ندارند حتی استحکام کششی و تنش تسلیم و درصد ازدیاد طول آنها با هم تفاوت خیلی کمی دارد.

قیمت ورق سیاه

بیشترین کاربرد مصارف صنعتی ورق سیاه از نوع ST37 و در صنایع ساختمانی و ساخت سوله ها، پروژه های مخزن سازی و سد سازی و … می باشد.

ضخامت نمونه های موجود در بازار تا ضخامت در حدود ۶۰ میلی متر است؛ این ورق ها قابل برش به قطعات کوچکتری هستند. که به آنها ورق سیاه برش خورده می گویند

عوامل زیادی در قیمت ورق آهن جز نرخ دلار وضعیت عرضه و تقاضای بازار دخیل نیستند اما به دلیل حیاتی بودن ورق اهن قیمت آن از عوامل خاصی نیز تاثیر می پذیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت ورق گیلان ، قیمت ورق مشهد ، قیمت ورق فولاد مبارکه ، قیمت ورق اکسین ، قیمت ورق اهواز ، قیمت ورق قطعات و قیمت ورق سیاه برش خورده و… با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

Shopping cart

Sign in

Filters