ورق روغنی

بروزرسانی ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶

فیلترها
TestSpeed
پاک کردن فیلتر ها
قیمت(تومان) محل بارگیری برند ابعاد حالت واحد نمودار خرید

ورق روغنی چیست ؟

ورق روغنی در واقع اصطلاح عامیانه ورق هایی است که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شود . در این فرآیند ورق های با ضخامت بالا توسط نورد به ضخامت های پایین تر تبدیل می شوند. در این فرآیند به لطف استفاده از نورد سرد کیفیت ظاهری ورق های نوردشده بسیار بهتر از ورق های نورد گرم  می باشد، از این رو از این ورق ها بیشتر در کاربردهایی که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهد استفاده می شود. ورق روغنی بسته به نوع آلیاژ و همچنین عملیات حرارتی صورت گرفته دسته بندی می شوند. ورق روغنی ای که در بازار ایران پرکاربردترند عبارتند از ورق روغنی فولاد مبارکه ، ورق روغنی هفت الماس و ورق روغنی فولاد غرب است و در مورد ورق روغنی وارداتی نیز معمولا ورق روغنی روس و ورق روغنی قزاق پرکاربرد و همچنین در بازار موجود می باشند.

کاربرد ورق روغنی

ورق روغنی در صنعت کاربردهای فرآوانی دارند. به عنوان مثال، برای تولید فیلتر اتومبیل از ورق روغنی ST14 فوق کشش استفاده می شود. از ورق روغنی ST13 نیمه کشش در بدنه اتومبیل ها استفاده می شود. برای اجاق گاز که صفحه فلزی لعاب گیر دارد، از ورق روغنی EK2 ، و برای قطعات زیرین اتومبیل از ورق روغنی QSTE ضد سایش استفاده می شود. برای تولید اگزوز از ورق روغنی با ویژگی ضد خورندگی و زنگ زدگی استفاده می شود. صنایع لوازم خانگی، صنعت خودرو، رادیاتورسازی، ساخت بشکه و مخزن فلزی، از مهم ترین مصرف کنندگان ورق روغنی سرد هستند.

استاندارد های ورق روغنی

ورق های تولید شده بسته به میزان استفاده عناصر ویژگی های مختلفی پیدا میکند. که در زیر به شرح برخی از این ورق ها میپردازیم :

  • ورق روغنی ST12 ورق های معمولی
  • ورق روغنی ST13 با قابلیت کشش
  • ورق روغنی ST14 با قابلیت فوق کشش
  • ورق روغنی EK2 با قابلیت لعاب پذیر
  • ورق روغنی QSTE با قابلیت ضد سایش

ابعاد ورق روغنی

ورق های روغنی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. ضخامت این ورق ها معمولاً در حدود ۰٫۰۳ تا ۳ میلی متر و عرض آن ها حدود ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر، در حالت استاندارد می باشد. ورق های نورد سرد ( ورق روغنی )، اساس و پایه تولید ورق‌های گالوانیزه (ورق سفید) هستند.

انواع ورق روغنی

ورق روغنی بسته به نوع آلیاژ و همچنین عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی آن ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • ورق های روغنی معمولی (مانند ST12 )
  • ورق های روغنی نیمه کشش (مانند ST13 )
  • ورق های روغنی فوق کشش (مانند ST14 )

قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی به دلیل کاربرد گسترده و رغابتی بودن بازار در بین تولید کنندگان مختلف اختلاف قیمت پایینی دارد شما می توانید برای دریافت قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه و قیمت ورق روغنی فولاد غرب و قیمت ورق روغنی قزاق و … با کارشناسان ما در تماس باشید.

Shopping cart

Sign in

Filters